Popüler ve Güvenilir 9 İnternet Tarayıcıları

Popüler ve Güvenilir 9 İnternet Tarayıcıları. Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz bir sürü Popüler ve Güvenilir 9 İnternet Tarayıcıları çıktı ve aralarından hangisini seçeceğine insan karar veremiyor. Bende işinize yarayabilecek bir makale hazırlayayım dedim. Aralarından seçip bakarsınız.

Popüler ve Güvenilir 9 İnternet Tarayıcıları

Opera

Kendisini zaten tanıyorsunuz ama ben ufak tefek şeyler söyleyeyim yine de. İçerisinde reklam engelleyici ve VPN bulunmakta.Kendisi 2016 yılında Çinlilere satıldı ve hala Çinli şirketin elinde. İçerisinde izleyiciler olduğu söyleniyor ve güvenlik konusunda ne kadar güvenlidir bilinmez. Ama tasarımı hoş ve aydınlık-karanlık teması bulunmakta. Popüler ve Güvenilir 9 İnternet Tarayıcıları aralarında önerimdir.

Buradan İndirebilirsiniz.

Chrome

Dünyada ki kullanıcıların %70’nin kullandığı tarayıcı. Ama çoğu kullanıcı artık fazla özelleştirme olmadığı için kendisinden şikayetçi. RAM canavarı diyen arkadaşlar olucak bence de öyle.

Buradan İndirebilirsiniz.

Brave

Şirketin başında JavaScript dilini geliştiren ve Mozilla’nın eski Ceosu Brendan Eich bulunmakta. En önemli özellikleri reklam ile Kripto para kazandırması, güvenlik konusunda Firefox’tan daha iyi ve Chrome’dan %35 daha hızlı olduklarını iddia ediyorlar. İçerisinde dahili reklam engelleyici ve izleyicileri durdurma bulunmakta. Tasarımı ise Chrome ve Firefox karışımı. İyi bir tarayıcıdır tavsiye ederim.

Buradan İndirebilirsiniz.

Opera GX

Opera’nın oyuncular için geliştirdiğini söylediği popüler tarayıcı. Kendisini renk olarak çok fazla özelleştirme şansınız bulunuyor. Tarayıcı içerisinden RAM, işlemci ve internet kullanımını sınırlandırabiliyorsunuz , çok iyi bir özellik ama bana tarayıcı biraz hantal geliyor.

Buradan İndirebilirsiniz.

Firefox

Kendisi Linux işletim sisteminin vazgeçilmezi. Güvenlik konusunda çok başarılı bir tarayıcı. İzleyicileri engellebiliyor. Fakat Windows üzerinden RAM kullanımı bi hayli fazla. Eski sistemler için kullanabilirsiniz, donanım hızlandırma seçeneği sistem kaynaklarının çoğunu kullanarak iyi bir tarayıcı deneyimi sağlıyor.

Buradan İndirebilirsiniz.

Microsoft Edge

Yenilenen bu Edge sürümü Chromium tabanlı ve şu anda en çok kullanılan 2. tarayıcı. Eski bir sisteminiz varsa kesinlikle tavsiye ediyorum. RAM kullanımı falan gerçekten az. Hızlı ve sistemi yormadan internet deneyimi sağlıyor.

Buradan İndirebilirsiniz.

Vivaldi

Ve geldik listenin göz bebeğine. Vivaldi, Opera’nın eski kurucusu Jon Stephenson von Tetzchner tarafından kurulan bir internet tarayıcısı. Opera’nın içerisindeki tüm özellikleri, hâli hazırda bünyesinde bulundurmakta. Sadece dahili VPN bulunmuyor içerisinde. Özelleştirme imkanınız gerçekten çok fazla. Ve Opera GX bu tarayıcıda ki özellikler eklendikten sonra ortaya çıktı. Yani Çinliler biraz çalıyorlar diye biliriz. 😃

Buradan İndirebilirsiniz.

Waterfox

Firefox tabanlı ve herşeyi Firefox olan tarayıcı. Tek farkı eski Firefox eklentilerine destek sunması.

Buradan İndirebilirsiniz.

Comodo Ice Dragon

Comodo antivirüs şirketinin geliştirdiği bir tarayıcı kendisi. Bu tarayıcı da Firefox tabanlı ve ek güvenlik önlemleri bulunuyor. Eski bir sisteminiz varsa kullanabilirsiniz.

Buradan İndirebilirsiniz.

İnşallah Popüler ve Güvenilir İnternet Tarayıcıları işinize yarar.

Bu arada web tarayıcılarını güvenli hale getirmek isterseniz buraya tıklayın.

Share

You may also like...

1 Response

  1. MELEK SARAL dedi ki:

    Bu kadar güzel konulara karşı böyle yorum yapmayı borçlu hissediyorum kendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir