Reklam Alanı
Sosyal MedyaTeknoloji

Facebook Ve İnstagram Hikâyelerine Müzik Ekleme

Reklam Alanı

Sosyal medya uygulaması olan Facebook ve İnstagram’da hikâyelere müzik ekleme özelliği geldi. Kullanıcılar hikâyelerinde paylaştıkları resimlere ve videolara müzik ekleyerek daha da eğlenceli hale getirip kendilerini ifade edebiliyor.

Artık hikayelerine müzik koyanlara özenmemize gerek kalmadı. Çünkü bize de geldi. Bu durumu biraz abartanlar olacaktır. 🙂

Sosyal medya uygulamalarında hikâye ekleme özelliği ilk önce Snapchat ile başlamıştı. Ardından İnstagram, Facebook ve WhatsApp’a da eklendi. Ardından Facebook ve İnstagram’da hikâyelere müzik ekleme Kullanıcılar hikâyelerine müzik, şarkı sözü, çıkartma ekleyerek kendini ifade etme, sanatçı keşfetme gibi faktörlerden yararlanabilecek. İnstagram ve Facebook’da paylaşılan içerikler sadece fotoğraf ve videolardan oluşuyor. Çıkartma, filtre, gif, anket, konum vb. gibi öğeleri hikâyelere ekleyerek eğlenceli hale getirebiliyor. Facebook ve Instagram hikayelerine artık 20 milyondan fazla müzik ekleyebilecekler. Müzik etiketi ile hikayelere, eğer varsa şarkı sözlerini de ekleyebilecek, şarkı sözü animasyonlarını ve yazı stilleri de değiştirilebilecek.

Facebook Ve İnstagram Hikâyelerine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Facebook ve İnstagram kullanan sosyal medya kullanıcıları müzik kütüphanesinden 39 milyon müzikten birini seçebilir. Hikâyelere ekleyeceğiniz müzikler sadece 15 saniye ile kısıtlıdır. Müziğin istediğiniz kısmını düzenleyerek eklemenize izin veriyor. Müziğin çalmasını ve şarkı sözlerinin ekranda çıkmasını ayarlayabilirsiniz. Şarkı sözlerine ait renk, animasyon, yazı tipi gibi seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

  • Uyarı: Hikâye olarak eklediğiniz fotoğrafta şarkı sözleri gözükür. Videolarda gözükmez.
  • Facebook veya İnstagram uygulamasını çalıştırın.
  • Ekranın sol üst köşesinden hikâye ekleme butonuna basın.
  • Cep telefonunuzdan resim ya da video seçebilir, isterseniz anlık çekim yapabilirsiniz.
  • Parmağınızı aşağıdan yukarıya doğru kaydırarak ya da üst menüden gülen yüz çıkartmasına basarak müzik butonuna basın.
  • Karşınıza çıkacak ekranda önerilen müzikler, göz at seçeneği ve üst menüden arama yaparak müzik ekleyebilirsiniz. Göz at seçeneğinde pop, aşk, duygusal, rock, hip hop, mutlu, romantik, huzurlu, mutlu gibi müzik türlerini inceleyebilirsiniz.
  • Müziği seçtikten sonra sağ üst köşede bitti düğmesine basın.
  • Ekranda müzik çalmaya başlar ve şarkı sözleri gözükür. Eğer düzenleme yapmayacaksanız, sağ alt köşede yer alan gönder butonuna basarak hikâyenizi paylaşabilirsiniz.

Reklam Alanı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Burak siteni beğendim gözü yormayan renkler kullanmışsın. Bilgilendirici bi yazı olmuş başarılarının devamını dilerim

  2. Admin ellerine sağlık güzel bir site olmuş normalde sitelerdeki yazıları okumaya üşenirim ama bu yazıyı sonuna kadar okudum. Alp kardeşimin dediği gibi bilgilendirici bir yazı olmuş.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: