Reklam Alanı
İncelemelerimTeknoloji

Eski Bilgisayardaki Verileri Yeni Bilgisayara Aktarma

Reklam Alanı

Gelişen teknoloji, değişen donanım parçaları, güncellenen işletim sistemleri ile birlikte eski bilgisayarlar kullanım süresini tamamlıyor. Bilgisayarınızın işine yaramadığını düşünüyorsanız, yeni bilgisayar satın alabilirsiniz. Eski bilgisayardaki yüksek boyutlara sahip verileri yeni bilgisayara aktarmak çok büyük sorundur. Eski bilgisayardaki verileri yeni bilgisayara aktarmak için 4 farklı yöntemden birini seçerek yapabilirsiniz.

Bulut Depolama Sağlayıcıları

Bulut Depolama: Sanal ağlar üzerinden sunucularda verilerin depolanmasıdır. Bilgisayara bir zarar gelse de verilere zarar gelmez.

Kişisel ve ticari olarak bilgisayar kullanan birçok kişi bulut depolama sağlayıcılarını kullanıyor. Verilen bu hizmetten ücretli veya ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Google Drive 15 GB, Yandex Disk 10 GB, Dropbox 2 GB, One Drive ücretsiz 5 GB ücretsiz bulut depolama hizmeti veriyor. Ücretsiz depolama alanları yetmiyorsa, ücret ödeyerek yüksek depolama alanı satın alabilirsiniz.

Bilgisayarınızda yer alan verileri bulut depolama sağlayıcılarına yükleyerek, yeni bilgisayarınıza kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Bulut Depolama Sağlayıcıları Ücreti Ne Kadar?

Bulut depolama sağlayıcılarına aylık çok düşük fiyatlara sahip olabilirsiniz. Google Drive 100 GB yıllık 57,99 TL, One Drive 100 GB aylık 13,99 TL, Yandex Disk 100 GB aylık 1,3 $, Dropbox 2 TB aylık 9,99 $ satın alabilirsiniz.

Harici Disk (Taşınabilir Harddisk)

Harici Disk: USB kablo veya kablosuz olarak bağlanabilen taşınabilir depolama aygıtıdır. Günümüzde halk arasında taşınabilir harddisk olarak da bilinir. Bilgisayarlarda yer alan harddisklerle aynı görevi görür.

Eski bilgisayardaki verileri yeni bilgisayara aktarmak için kullanılan, pratik ve hızlı yöntemlerden bir tanesi harici disk kullanmaktır. Artık her bilgisayar kullanıcısı en az 320 GB hafızaya sahip harici diski yanında taşıyor.

Harici Disklerin Hafızaları Nedir? Fiyatı Nedir?

320 GB ile 96 TB arasında değişen hafızaya sahip harici diskler bulunur. Fiyatları 140 TL’den başlamaktadır. Hafıza ve bağlantı seçeneğine göre fiyat değişiyor.

USB Kablo

Çok fazla para harcamadan verilerinizi yeni bilgisayara aktarmak istiyorsanız, USB kablo kullanabilirsiniz. Tüm işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. En fazla 30 TL’ye satın alabilirsiniz.

Uzak Masaüstü Bağlantı Programları

Uzak masaüstü bağlantısı: Programlar kullanılarak internet bağlantısı sayesinde iki bilgisayar arasında erişim sağlar. Bilgisayarlar arasında bağlantı kurabilmek için, her iki bilgisayarda internet bağlantısına sahip olmalıdır. Uzak masaüstü bağlantı programları sayesinde, bilgisayarı kontrol etme ve veri aktarma işlemi yapabilirsiniz.

Önerilen Uzak Masaüstü Bağlantı Programları

Reklam Alanı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: